Kdo si čte, prý nezlobí. Na poli, v lese, na půdě, v zahradě, v kostele, ve věži, na louce, pod stromy, v posteli, u kamen, u stolu. V Domaslavi.

krajina – lidé – literatura


Jak to probíhá? 
Čteme si. Pobýváme spolu nebo každý zvlášť. I když se snažíme Literárku směrovat každý rok tematicky, měli jsme všelijaké od námořnické, denikové, poetických nebo po undergroundové, výběr knihy je na Vás. Když počasí dovolí, jdeme na pole, v kruhu a tichu jedne předčítá, pak druhý, posloucháme … anebo si zalezete pod strom a jenom jste. Večer u ohně nebo ve společence hraje kytara, zpívá se, jak komu milo.

Co s sebou?
Knihu! Knihy! Spacák, prostěradlo, hudební nástroj a co máte rádi.
Jídlo je zajištěno, spaní také. Pokud ne, dozvíte se to z aktuální pozvánky, stejně jako výši příspěvku, který je využit na koupení společného jídla a údržbu fary.

Jak se dozvím, že se blíží Literárka?
Když se poštěstí a setká se čas a síly, pořádáme Literární Domaslav dvakrát do roka, někdy jednou, na jaře nebo na podzim. Dozvíte se o tom na FB nebo na našich stránkách, sledujte aktuality. Pokud chcete Literárku použít jako inspiraci, pořádat vlastní podobnou událost nebo být jen členy týmu, jste srdečně zváni, napište nám.