Dění v Domaslavi

DOMASLAV
DĚNÍ
MÍSTO
FARA
KOSTEL
FOTKY
KONTAKTY

Kalendář
Co děláme
Dělo se
Uspávací Domaslav Josef (Josef Vajskebr), 21.10. 2009 (22:49)
víkend 16. - 18. října 2009 (pro některé ještě o nějaký den více). vykopali jsme kus sudetského pokladu, shlédli a snědli Velkou žranici, přečetli pár pohádek...

popisujte něco, co se musí zažít! no ale když jsem si dal za úkol napsat krátkou zprávičku z Uspávací Domaslavi, tak se o to musím pokusit.

tak tedy: kopali jsme poklad! to vemete několik krumpáčů a lopat, určíte bod A a začnete se všemi nástroji rýpat v zemi. zjistíte, že je to namáhavé a zkoušíte jiné nástroje. od vidlí různých rozměrů přes hrábě po motyku. a vrátí se zpět ke krumpáči a lopatě.

vtipkujete, že narazíte na nebožtíky (ano, bod A je kousek od kostela), míste toho taháte staré zinkové okapy z roku 1924, kdy byla poslední rekonstrukce střechy kostela. jsou vždy zaklíněné mezi kusy cihel. ještě pak na ně rádi vzpomínáte, protože pod nimi je spousta břidlice, která čím hlouběji tím více připomíná spíše skálu. a taky při tom všem kopání málem překopnete vodu do fary. to když kopete večer při světle loučí.

druhý den se do toho vrhnete s vervou již od rána, ale za celý den uděláte sotva půlku, co včera. břidlice je holt břidlice. vymýšlíte, jak se střídat, když jste tři i když jste čtyři, aby to bylo spravedlivé, nikdo nepředbíhal ostatní a ještě jste se pořád střídali v kopání či vyhazování. a do toho se nalejváte horkým čajem, studeným Chodovarem a zajídáte čokoládou.

mezitím se ve faře dějí věci a po výlezu z díry nemůžete poznat dřevník a kumbál, marně se venku sháníte po té obrovské hromadě dřeva a ještě o sobotním večeru zíráte na tu hostinu, co je připravena na Velkou žranici. viděli jste ten film? tak my už ano. a rozhodně to má jiný rozměr, když se na ni díváte u plného stolu a můžete držet tempo (v jezení!) s herci na zdi. a taky jim věříte, že jsou opravdu přejezení a již nic nemůžou.

nebyla by to Uspávací Domaslav bez pohádek na uspávání. četli jsme Pohádku ptačí a Velkou policejní pohádku a pak ještě nějakou, jenže to jsem zrovna spal, tak nevím.

a kdo zůstal do pondělí, zažil nádherné babí léto! ještě lepší než těch pár úsměvů v neděli odpoledne.

závěrem? cíl splněn. sice pokladu vykopána jen půlka (a vypita taky), ale na jaře vykopnem zbytek, uspat jsme se uspávali a vůbec!

zobraz všechny
<< 2018 >>
<< březen >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
18. 2. Gizela
19. 2. Patrik

právě online

najdi na webu